“ÜÇ KİŞİLİK MEDENİYET” ADLI OYUNUMUZUN BEŞİNCİ BÖLÜMÜ.”

Nisan 27, 2020 0 Yazar: admin
“ÜÇ KİŞİLİK MEDENİYET” ADLI OYUNUMUZUN BEŞİNCİ BÖLÜMÜ.”

(Sözsüz oyunları devam ederken radyo araya girer.)

RADYO: Sayın dinleyicilerimiz müzik yayınımız aldığımız sıcak haberler için kesiyoruz. Ne demiştik aldığımız bilgileri anında size ileteceğiz demiştik ve sözümüzde duruyoruz. En yeni haberleri sizlere iletmek için çaba harcıyoruz. Ne anlamadım. Tamam canım sunacağım haberi. Aman ya ne var sanki biraz sohbet etsem. Tamam tamam bağırma söylüyorum. İşte sunuyorum Allah Allah. Caniyi çevreleyen kıskaç daralıyor. …. Semtinin …. Mahallesine kadar daraltılan çember içinde kıskıvrak yakalanmak üzere. Ama canlarım siz yine de dikkatli olun. Bak bana demedi demeyin. Kapınızı kimseye açmayın. Çevredeki gürültü ….

ADAM: Haklıymışsın sevgilim. Dikkatli olsak iyi olacak. Dur ben de hazırlanayım beraber gidelim. Bunca saçmalığı çekmeye gerek yok. Hemen hazır olurum.

KADIN: Sen nereye ya? Ben yalnız gidiyorum.

ADAM: Ben senin kocanım ve seni yalnız bırakamam. Seninle beraber gidip canımızı kurtaracağız.

KADIN: Hayır canım. Ben pimpirikli bir kadınım ve senin başını şişiriyorum. Neden bu işkenceyi çekesin ki. Sevgili katilimizle güzel bir gece geçirirsiniz. Anlamıyor musun be adam yalnız kalmak istiyorum. Yıllar sonra ilk kez kafa dinlemek istiyorum.

(Dışardan siren sesleri duyulur. Çok tedirgin bir hal almıştır ikisi de.)

KADIN: Söylemiştim sana. Bak siren sesleri burada. Herhalde bizim sokakta. Acaba hangi binaya girdi? Polislerden sonra kaç rehine aldı? Kaç kişinin hayatına kastetti? Bu nasıl bir canilik? Kendi hayatını kurtarmak için başka hayatları hiçe saymak.

ADAM: Ne yapacağız şimdi. Dışarı çıktığımız an burun buruna geliriz. Ama burada da kalamayız. Bir an önce gidelim bu evden. Arabaya atlayıp gidebildiğimiz kadar uzaklara gidelim.

KADIN: Seni bilmem ama ben gidiyorum. Delirmek istemiyorum burada kalıp. Sen ne yaparsan yap. Şimdilik hoşça kal.